TRANSGRANICZNY PANEL ENERGETYCZNY

W dniu 27.09 uczniowie klas 3Dp oraz 3BK brali udział w Transgranicznym Panelu Energetycznym, który odbył się w sali wykładowej hotelu Mercure w Cieszynie.

Energetab 2021

W dniu 16.09. nasi uczniowie z klas: 4C oraz 3Dp i 3Dg uczestniczyli w Targach Energetab w Bielsku – Białej.

Aktywne Pieniny klasy 3Mg

Do trzech lat sztuka…W końcu udało się zrealizować plany, które w pierwszej i drugiej klasie pokrzyżowała nam pandemia.

Adwent w Wiedniu

Adwentowe wyjazdy do Wiednia uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie, stają się już powoli tradycją.

Wycieczka klasy 1scp

Wtorek 29 października dla klasy 1scp był pełen wrażeń! Nasza pierwsza wycieczka integracyjna i od razu wielka bitwa o.. ?

PAINTBALL W KLASIE 1BK

W dniu 22października 2019r. uczniowie klasy 1BK wraz z wychowawcą Tadeuszem Chodykinem i Arkadiuszem Brachaczkiem udali się na integracyjną wycieczkę.

EnergeTab 2019

17 września 2019 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce na targi elektroenergetyczne ENERGETAB 2019 w Bielsku – Białej.

Ognisko klasy 2f

25 września uczennice klasy 2f wspólnie z wychowawczynią zorganizowały ognisko klasowe. Były kiełbaski pieczone nad ogniem, ciasto i pyszna sałatka, nie zabrakło też ziemniaków pieczonych w popiele.

52 Rajd Górski „Pożegnanie Lata” już za nami!

Jak co roku, naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych technikum. Tym razem piękno krajobrazu „Małej Ojczyzny” podziwiali uczniowie klas: 1Mp, 1Mg, 1CDp, 1BKp oraz 1DKg wraz z Dyrekcją ZST oraz wychowawcami.

Technicy mechanicy z 3B i 4B w firmie EATON

Technicy mechanicy z klasy 3B i 4B wraz z opiekunami 25 marca byli na wycieczce przedmiotowej w firmie EATON Automotive System sp. z o.o. w Bielsku Białej

Święto Liczby Pi

W czwartek 14 marca 2019 r. uczniowie klas 1K i 2M wraz z nauczycielami p. A. Czermak, p. A. Hławiczką i p. P. Hellerem pojechali do Katowic na Uniwersytet Śląski, aby wziąć udział w wykładach i warsztatach z dziedziny matematyki, fizyki oraz chemii, zorganizowanych z okazji Święta Liczby Pi.

Kulig klas 1M i 2C

W czwartek 17 stycznia 2019 r. klasy 1M i 2C wzięły udział w kuligu, którego trasa przebiegała w rejonie Istebnej.

IMPREZA INTEGRACYJNA KL.1 F

Dnia 24 .10. 2018 r. klasa 1 f wraz z wychowawczynią i trzema opiekunkami wyruszyła na przygodę do Wisły Głębce , do parku linowego. Celem wycieczki była dobra zabawa na świeżym powietrzu w pięknych okolicznościach górskiej przyrody.

LANGER NA TRASIE 50 RAJDU GÓRSKIEGO PTTK „POŻEGNANIE LATA”

W sobotę 29 września 2018r. uczniowie szkół powiatu cieszyńskiego zebrali się  na Trzech Kopcach Wiślańskich.

Wycieczka klas 2C i 2M na targi branży elektroenergetycznej ENERGETAB

11 września 2018 roku klasy 2C i 2M udały się do Bielska-Białej na targi sprzętu elektroenergetycznego i energoelektronicznego ENERGETAB.

Langer na Grabowej!

W sobotę 12 maja reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych im. płk. G. Langera wraz  z opiekunami wzięła udział w 49 Młodzieżowym Rajdzie Górskim pod hasłem „Powitanie wiosny”.

Ognisko klasy 3f

Korzystając z pięknej pogody, jaką nieoczekiwanie mieliśmy w końcu kwietnie, klasa 3f zorganizowała klasowe ognisko.

Langer w IPN-ie w Katowicach

8 marca 2018 r. klasa 3CD oraz klasa 3M wybrała się do Instytutu Pamięci Narodowej, który mieści się w Katowicach.

Kulig klasy 1C

W poniedziałek 5 marca 2018 r. klasa 1C wzięła udział w kuligu, którego trasa przebiegała malowniczą Doliną Białej Wisełki.

Wycieczka integracyjna klasy 1M

W środę, 14 lutego 2018 r. klasa 1M wzięła udział w kuligu odbywającym się w Wiśle Czarne.

Kulig klasy 3M

22 lutego klasa 3M udała się na kulig, który przebiegł w cudownej atmosferze i scenerii. ZDJĘCIA

Jak to z tym Śląskiem było?

W ramach wyjazdu edukacyjnego klasy 1ks i 1C odwiedziły 23.11.2017r. Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Uczniowie ZST pogłębiają swoją wiedzę z „Podstaw przedsiębiorczości”

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany w ponad 160 krajach świata. W Polsce organizowany jest od 2007 roku.

Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich

17 października klasy 1BK i 1M wzięły udział w nietypowej lekcji historii. Odbyła się ona w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Wycieczka do Dworu Kossaków

W piątek, 20 października, odbyła się nietypowa lekcja poświęcona sylwetce Zofii Kossak – Szatkowskiej, pisarki związanej z naszym regionem.

Ciekawostki cieszyńskiego Muzeum

W słoneczny wtorek 26 września klasa 1 M wybrała się na wycieczkę do Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Klasa 1BK na paintballu

6 października był dniem niezwykle wystrzałowym dla klasy 1 BK, a wszystko za sprawą paintballowych rozgrywek.

Langer znów wygrywa!

W sobotę 30 września br. uczniowie klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół Technicznych im. G. Langera, wraz  z opiekunami, wzięli udział w Młodzieżowym Rajdzie Górskim pod hasłem „Pożegnanie lata” na Stożku.

Warsztaty w Książnicy Cieszyńskiej

W dniu 19 września 2017 r. grupa uczniów z klas 1C, 2AC wybrała się pod opieką pracowników Biblioteki Szkolnej ZST im. G. Langera do Książnicy Cieszyńskiej.

Z wizytą w „naszym” EATON-ie

5 czerwca 2017 r. po raz kolejny przyszli adepci rynku pracy z naszej szkoły mogli przyjrzeć się z bliska technologii produkcji zaworów i popychaczy samochodowych w bielskiej fabryce EATON, z którą staramy się ściśle współpracować.

Wspaniała, wesoła i słoneczna

To jedne z niewielu słów jakimi można podsumować wycieczkę do Torunia, która odbyła się w dniach od 30 maja do 1 czerwca.

WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ

Słowacja to bardzo malowniczy kraj z wieloma atrakcjami turystycznymi.

Wycieczka do firmy TEKLA

Dnia 31 maja 2017 r uczniowie klasy 3D Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera z Cieszyna  uczący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej odwiedzili firmę TEKLA w Strumieniu.

Aktywne Sudety

„Aktywne Sudety” – pod tym hasłem odbyła się wycieczka klas 2BK, 3CD i 3M.

Wizyta w Stowarzyszeniu TRIANON

Dnia 23 maja 2017r uczniowie klasy 2D naszej szkoły wraz z opiekunami: A.Nawrat i Z. Matrasem, w ramach programu „Dni Energii na Olzie” złożyli wizytę w Stowarzyszeniu TRIANON w Czeskim Cieszynie.

47 Górski Rajd Młodzieżowy „Powitanie wiosny”

W ubiegłą sobotę (6 maja), pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, uczniowie z klasy 2BK i 1AC razem z opiekunami p. Zytą Soszką i Alicją Rybczyńską wyruszyli na szlaki Beskidu Śląskiego.

ZWIEDZANIE FIRMY GALMET

Dnia 9 marca 2017 roku uczniowie klasy I „K”, II „K” o profilu Technik Chłodnictwa i Klimatyzacji oraz klasa III „D” o profilu Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej zwiedzali firmę GALMET w Głubczycach.

Światowy Dzień Wody

W związku z obchodami Światowego Dnia Wody, którego tegorocznym tematem jest gospodarka wodą i ścieki kasa 1 BK i 1 D udały się wraz z panią Joanną Holisz- Januszek i Blandyną Gwiazda na zwiedzanie miejskiej oczyszczalni ścieków.

Wycieczka klasy 3CD oraz klasy 2M do Katowic

23 lutego klasa 3CD oraz klasa 2M wybrały się na wycieczkę do Katowic, razem z nauczycielkami- Joanną Holisz-Januszek, Wiktorią Wacławik-Liszką oraz Zytą Soszką.

Wycieczka klasy 1ks do Fiata

10 stycznia 2017 r. uczniowie klasy 1ks wybrali się wraz z wychowawcą – mgr Tadeuszem Chodykinem oraz mgr inż. Leszkiem Kołodziejem do fabryki Fiat Auto Poland Zakład Tychy, aby obejrzeć proces produkcyjny powstawania samochodu.

Wycieczka do Drezna

Dnia 9 grudnia uczniowie z naszej szkoły odwiedzili stolicę Saksonii – Drezno pod opieką pani dyrektor B. Cholewy i nauczycielki języka niemieckiego M. Szyper.

Wycieczka klasy 3f

Dnia 22 listopada klasa 3f wybrała się pod opieką M. Szyper i A. Rybczyńskiej do Multikina w Bielsku- Białej na film pt. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

Klasa 1DM w Muzeum Śląska Cieszyńskiego

W dniu 21 października klasa 1DM zwiedziła Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie.

Zwiedzanie Zakładu Energetyki Cieszyńskiej

13.X.2016 uczniowie klasy pierwszej kształconej w zawodzie technik mechanik i klasy drugiej o profilu technik mechanik i technik chłodnictwa i klimatyzacji zwiedzali Zakład Energetyki Cieszyńskiej.

Międzynarodowe Targi Narzędziowe Tools 2016

06.X.2016 uczniowie klasy drugiej, trzeciej i czwartej o profilu technik mechanik i klasy drugiej – profil technik chłodnictwa i klimatyzacji brali udział w Międzynarodowych Targach Narzędziowych Tools 2016.

Klasa 3M na targach Expo Silesia

W dniu 18.10.2016 w Sosnowcu odbyły się targi RoboShow połączone z targami spawalnictwa i laserów.

KLASA 2M ORAZ 2BK I ICH SZALONY WYPAD NA PAINTBALL.

W słoneczne czwartkowe przedpołudnie 29 września 2016 r. klasa 2M i 2BK

Skąd w Cieszynie ręka egipskiej mumii?

Odpowiedzi na to pytanie poszukiwały uczennice i uczniowie z klasy 1f.

Zespół Szkół Technicznych zdobywcą Pucharu w młodzieżowym rajdzie „Pożegnanie Lata”.

Słoneczna aura, uśmiechy na twarzach, dobry humor, a przede wszystkim niezapomniane górskie krajobrazy

INTEGRACYJNE OGNISKO KLASY 1 KS

Nowa szkoła, nowa klasa, nowi koledzy i nauczyciele. W dniu 27.09.2016r. uczniowie klasy 1ks wraz z wychowawcą wybrali się na ognisko klasowe.

Osobliwości świata fizyki

Tradycyjnie, jak co roku we wrześniu, młodzież z Zespołu Szkół Technicznych im. płk. G. Langera w Cieszynie przyglądała się pokazom i doświadczeniom z fizyki prezentowanym przez Pracownię Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

KLASA 3D NA PAINTBALLU

Klasie 3D nigdy nie brakuje pomysłów na wspólne spędzenie czasu.

Ognisko klas 1f i 2CD

8 czerwca klasy 2CD i 1f  wraz z wychowawcami żegnały rok szkolny wspólnym ogniskiem,

Ognisko klas pierwszych

14 czerwca 2016 roku w Cieszynie spotkały się klasy 1M, 1CD oraz 1BK, by razem z wychowawczyniami pożegnać rok szkolny.

Wycieczka klas 1CD i 2CD do Elektrowni Porąbka – Żar

W dniu 7 czerwca bieżącego roku klasa 1CD i 2CD udały się na wycieczkę do Międzybrodzia Bialskiego z opiekunkami panią Blandyną Gwiazdą i panią Wiktorią Wacławik-Liszka.

Wycieczka do fabryki Fiata w Tychach

24 maja uczniowie pierwszych klas naszej szkoły kształceni w zawodach technik mechanik i technik mechatronik mieli okazję zwiedzić fabrykę Fiata w Tychach.

Zwiedzanie Zakładu Energetyka Cieszyńska

17.V.2016 uczniowie klasy 1C w zwiedzili zakład Energetyka Cieszyńska. Celem wycieczki było zapoznanie się z technologią produkcji prądu elektrycznego i ciepła.

Langer znów wygrywa!!

W sobotę 7 maja br. uczniowie klas drugich Zespołu Szkół Technicznych wraz  z opiekunami wzięli udział w 45. Młodzieżowym Rajdzie Górskim pod hasłem „Powitanie wiosny” na Błatniej.

Wycieczka klasy 1M i 1 cw do Kopalni Guido w Zabrzu

30 marca 2016 r. klasy 1M i 1cw pod opieką pani Joanny Holisz-Januszek, pani Anny Hernik oraz pana Andrzeja Danela wybrały się do Kopalni Guido w Zabrzu.

Relacja z wizyty w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

20 kwietnia 2016r. uczniowie klasy 1f wraz z wychowawcą p. Agatą Nikonowicz wyjechali na wyjątkową wycieczkę do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Byliśmy w Muzeum Auschwitz

Jak co roku grupa maturzystów odwiedziła Muzeum Auschwitz-Birkenau, by chwilą refleksji objąć ogrom nienawiści człowieka wobec człowieka, który doprowadził do Holocaustu i ludobójstwa.

Byliśmy w Książnicy

Jeszcze przed świętami klasa 1M odwiedziła wyjątkowe miejsce, jakim jest Cieszyńska Książnica.

Żywa lekcja historii klasy 3BC

Klasa 3BC wraz z nauczycielką Joanną Januszek wybrała się na zwiedzanie Muzeum Strzelców Podhalańskich w Cieszynie.

Czcionki, matryce, typografia – czyli wycieczka do Muzeum Drukarstwa w Cieszynie

15 grudnia klasa 2BM wraz z opiekunkami – Joanną Wojnar i Lubomirą Iskrzycką – wybrała się na spacer ulicami Cieszyna.

Lekcja historii w IPN

10 grudnia 2015 r. uczniowie z klasy 3D, 3M oraz 3BC udali się na wyjazdową lekcję historii do Katowic. Młodzież brała udział w zajęciach organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Co kryją Archiwa IPN?”. Na lekcji omówiono mechanizm działania służb komunistycznych i pozyskiwania tajnych współpracowników oraz zaprezentowano działania operacyjne na przykładzie konkretnego obywatela PRL. Uczniowie […]

Wycieczka do Wiednia

Dnia 18 grudnia nasi uczniowie z klas 2 BM, 2CD,3C, 2F,1M oraz 3F pod opieką M. Szyper i ks. M. W. Wróbla zwiedzili Wiedeń.

„JUTRO CHCEMY BYĆ LEPSI NIŻ DZIŚ”

18.11.2015r dzięki uprzejmości Dyrekcji Salonu Firmowego Viessmann w Cieszynie

Zwiedzanie Zakładu Energetyki Cieszyńskiej

3.XI 2015 uczniowie klasy trzeciej w zawodzie technik elektryk i klasy drugiej

Rajd Górski

W sobotę 3 października br. uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych,

Wycieczka do fabryki Fiata w Tychach

29.09 i 15.10 klasa druga mechaników i trzecia mechatroników zwiedziła fabrykę Fiata w Tychach. W programie wycieczki było zwiedzenie działu spawalni i montażu Fiat 500, Lancia i Ford Ka.

UCZNIOWIE Z LANGERA U „KLIMOSZA”

24 września 2015 r uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Gwidona Langera z Cieszyna uczący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej odwiedzili firmę KLIMOSZ w Pawłowicach. Zainteresowani byli kotłami na biomasę, a ściślej ich rozruchem, eksploatacją, konserwacją i naprawą.

Wycieczka klas 2M i 2CB do Budapesztu

Od 20 do 23 maja na wycieczkę szkolną do Budapesztu udały się klasy 2M, 2BC oraz dwóch uczniów z klasy 1 wraz z nauczycielami i niepowtarzalnym przewodnikiem.

Powitanie wiosny na Soszowie

Jak co roku w maju uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w górskim rajdzie PTTK „Powitanie wiosny”. 9 maja w sobotę wyruszyliśmy autobusem z Cieszyna do Wisły Jawornika i czarnym szlakiem, a potem czerwonym dotarliśmy na metę rajdu, która znajdowała się przy schronisku na Soszowie 886m n.p.m. Denis Więzik i Marcin Kopiec z klasy 2m wzięli udział […]

Magyar kaland ZST – (Węgierska przygoda ZST)

Od 5 do 8 maja klasy 2f i 3BD wraz z opiekunami udały się na wycieczkę szkolną do Budapesztu położonego nad „pięknym, modrym Dunajem”. W wyprawie wzięło udział 45 uczniów w tym: 25 dziewcząt i 20 chłopców. Program wycieczki obfitował w różne atrakcje i przygody dopasowane do zainteresowań uczniów.

Wycieczka klasy 2D do Budapesztu

Kolejna europejska stolica została zdobyta przez uczniów naszej szkoły! Podczas gdy tegoroczni maturzyści zmagali się z trudami egzaminów, klasa 2D wraz z opiekunkami – Joanną Wojnar i Alicją Werner, odwiedziła przepiękną stolicę Węgier.

GÓRY STOŁOWE ZACHWYCIŁY SWYM PIĘKNEM UCZNIÓW Z KL. 4B i 2CE

Poniedziałek 3 października przywitał nas jesiennym klimatem. Zimny, senny poranek nie przestraszył jednak uczniów klas 4B oraz 2CE, którzy wraz ze swymi opiekunami :p. Anną Bogacz, p. Tadeuszem Chodykinem oraz Panem Aleksandrem Trombikiem wyruszyli na wycieczkę.