XLVII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Zapraszamy do udziału w XLVII edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Olimpiada jest skierowana do uczniów kształcących się w szeroko rozumianej branży elektrycznej i mechanicznej.

MIEJSKI KONKURS POŻARNICZY

W dniu 28.02.2020r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszynie- Bobrek odbyły się coroczne  eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  – Młodzież zapobiega pożarom.

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

W dniu 11 października 2019r. odbył się coroczny Turniej szachowy. 7 uczniów naszej szkoły pod opieką Tadeusza Chodykina rywalizowało o tytuł najlepszego szachisty Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie.

ZWYCIĘSTWO UCZNIÓW Z „LANGERA” W POWIATOWEJ OLIMPIADZIE Z PIERWSZEJ POMOCY

W  dniu 08 października 2019r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się olimpiada dla młodzieży szkół ponadpodstawowych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu profilaktyki zdrowotnej „4 minuty, które decydują o życiu”.

XV edycja konkursu „TECHNIK ABSOLWENT 2019”

Jak co roku najlepsi absolwenci naszego technikum uczestniczyli w konkursie „Technik Absolwent Roku” organizowanym przez Beskidzką Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT w Bielsku – Białej.

Konkurs „Co wiem o wyborach ?”

24 września 2019r. w naszej szkolnej auli odbył się quiz dla uczniów klas pierwszych „Co wiem o wyborach ?”.

Escape room na języku niemieckim

Wtorkowa lekcja języka niemieckiego w klasie 1M przebiegała w sposób zagadkowy- grupa uczestników została zamknięta w sali lekcyjnej, w której zostały ukryte różnorodne zadania.

„Powiedz mi, a zapomnę, Pokaż mi, a zapamiętam, Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” – Konfucjusz

Miło nam poinformować że w środę 22 maja w ZSEEiM w Bielsku Białej nasi uczniowie klasy 3DM

Dyktando z języka niemieckiego

Dnia 20 maja przeprowadzono dyktando szkolne z języka niemieckiego. Wzięło w nim udział 19 uczniów. Przyznano 1-sze miejsce Ł. Juroszkowi oraz 2-ie miejsce P. Legierskiemu z klasy 2m. Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez drukarnię ,,Ofset” w Cieszynie. Gratulujemy!

„Moja Manga” – IX finał Ligi Młodych Kreatorów

1 kwietnia 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbyło się kolejne podsumowanie zmagań młodych fryzjerów w ramach ogólnopolskiego konkursu Liga Młodych Kreatorów.

Konkurs Sprachdoktor

Informujemy, że nadeszły wyniki konkursu Sprachdoktor. W klasach pierwszych najlepszym okazał się uczeń S. Urbanek, w klasach drugich Ł. Juroszek a w klasach trzecich K.Zając. Gratulujemy!

Konkursu Sprachdoktor

Dnia 11 marca nasi uczniowie  wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu Sprachdoktor. Pisali prace na dwóch poziomach: uczniowie z klas pierwszych na poziomie P1 oraz uczniowie z klas drugich i trzecich na poziomie P2. Wszystkim życzymy wspaniałych wyników!

KONKURS POŻARNICZY

W dniu 01.03.2019r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszynie- Bobrek odbyły się coroczne eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież zapobiega pożarom.

Zdjęcie polsko – ukraińskiego projektu wyróżnione!

O polsko-ukraińskiej współpracy pomiędzy fundacją „Możesz wiedzieć więcej” działającą przy ZST a Kolegium Technicznym w Zborowie nie sposób zapomnieć.

Konkurs gwary

12 grudnia 2018 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury odbył się koncert finałowy konkursu gwarowego „Po Cieszyńsku, po obu stronach Olzy”.

Podsumowanie etapu szkolnego XI etapu konkursu „Elektron”

„Jaki jest wzór na susceptancję pojemnościową?”, „Schemat jakiego wzmacniacza umieszczono na rysunku?”, „Od czego zależy rezystancja przewodu?” – oto niektóre z pytań, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy szkolnego etapu konkursu „Elektron”.

Międzyszkolny Konkurs Gwary

W piątek 9 listopada w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych odbył się Międzyszkolny Konkurs Gwary. Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Kukuczka i Kacper Legierski z klasy II M.

Konkurs Deutschfreund

W środę o godz. 10.00 odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs ,,Deutschfreund”.  Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas I-III. Za 6 tygodni poznamy jego wyniki. Życzymy wszystkim jak najlepszych osiągnięć!

ZMAGANIA FRYZJERSKIE – CZAS ZACZĄĆ !

Od kilku lat fryzjerstwo męskie przeżywa ,,come back”. Dlatego już po raz drugi, z inicjatywy Zespołu Szkół Zawodowych i firmy www.koloryzacje .com odbył się FESTIWAL GOLIBRODY.

Podsumowanie XLV Olimpiady Wiedzy Techniczne

W piątek 19 października 2018 w Zespole Szkół Technicznych odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Konkurs „TECHNIK ABSOLWENT 2018”

Jak co roku najlepsi absolwenci naszego technikum uczestniczyli w konkursie „Technik Absolwent Roku”

ŁĄCZKA I INNE MIEJSCE POSZUKIWAŃ

Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła i uczniowie z klasy 2M (Konrad Krochmal, Nikodem Macura oraz Rafał Gabryś), uczestniczą w krajowym projekcie: ŁĄCZKA I INNE MIEJSCE POSZUKIWAŃ. ŻYCZYMY POWODZENIA.

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „Polska niepodległość w oczach młodzieży”

Zapraszamy do udziału w powiatowym konkursie plastycznym pod honorowym patronatem Starosty Cieszyńskiego Janusza Króla „Polska niepodległość w oczach młodzieży”.

Konkurs Techniczny EATON

Z wielką przyjemnością informujemy, że Kamil Jadach oraz Kacper Wojtas uczniowie klasy 3M pod opieką nauczyciela mgr. inż. Jakuba Raszki zdobyli I miejsce w Konkursie Technicznym EATON 2018.

Międzynarodowa Olimpiada Rzemiosła

10.05.2018 tradycyjnie uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodach technik mechanik i technik mechatronik brali udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Rzemiosła, która odbywała się w Trzyńcu.

Festiwal Młodych Naukowców

20 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku odbył się „Festiwal Młodych Naukowców”.

Na górze róże , nie róbcie z tego memów, Liga Młodych Kreatorów poszła bez problemów

Dnia 16 kwietnia 2018 r. w ZSEU, w Świętochłowicach odbył się VIII finał regionalnego konkursu organizowanego dla szkół fryzjerskich „Liga Młodych Kreatorów”.

Adam Foltyn – bajkopisarz

W auli naszej szkoły 24 kwietnia nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu Zdrowie po cieszyńsku organizowanego przez Biuro Promocji Zdrowia przy Starostwie Powiatowym w  Cieszynie.

Dyktando z języka niemieckiego

Po raz czwarty nasi uczniowie wraz z kolegami zaproszonej szkoły (tym razem był to Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie) zmierzyli swoje siły w dyktandzie z języka niemieckiego

I KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZAWODOWEGO THE WORLD OF TECHOLOGY

W dniu 10.04.2018 r. w Zespole Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera odbyła się pierwsza edycja Konkursu Języka Angielskiego Zawodowego `The world of technology`

Konkurs Sprachdoktor

Informujemy, że nadeszły już wyniki ogólnopolskiego konkursu ,,Sprachdoktor”.

III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej w Sieradzu

Dobiegł końca III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej w Sieradzu. Wszyscy trzymaliśmy kciuki za Beniamina Szklorza z klasy 4CD.

III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

UWAGA! UWAGA! Wiadomość z ostatniej chwili. Beniamin Szklorz, uczeń klasy 4CD, reprezentuje naszą szkołę w III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej, który odbywa się w Sieradzu pod patronatem Politechniki Wrocławskiej.

Kangur 2018

W czwartek 16 marca 2018 czternastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w kolejnej edycji konkursu matematycznego Kangur.

Beniamin wśród 19 najlepszych w kraju!

6 marca 2018 w Zespole Szkół Budowlano – Ceramicznych w Gliwicach odbył się etap okręgowy III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej.

Międzynarodowe zmagania fryzjerskie

Ubiegły tydzień obfitował w wydarzenia fryzjerskie.

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Sprachdoktor

W środę 14 marca 15 uczniów przystąpiło do corocznego Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Sprachdoktor. Wyniki poznamy za 6 tygodni. Życzymy wszystkim sukcesów!

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 02.03.2018r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszynie- Bobrek odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież zapobiega pożarom.

Damian Gawlas z klasy 4CD, laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

W piątek 16 lutego 2018 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach odbyła się uroczystość rozdania nagród w Wojewódzkim Konkursie Historycznym

Konkurs- ulubione książki naszych nauczycieli.

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcy, którym został Kacper Kozłowski z klasy 3M.

Zaskocz nas swoją kreatywnością

W ramach akcji upowszechniania czytelnictwa w naszej szkole został zorganizowany konkurs „Zaskocz nas swoją kreatywnością” w kategoriach: plakat promujący czytelnictwo oraz nietypowa zakładka do książki.

„Zaskocz nas swoją kreatywnością!” – podsumowanie konkursu plastycznego

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym w szkolnym konkursie na zakładkę do książki oraz plakat promujący czytelnictwo.

Dwoje uczniów naszej szkoły nagrodzonych w XIV Konkursie Gwary – „Po cieszyńsku po obu stronach Olzy”

W Ośrodku Kultury Strzelnica w  Czeskim Cieszynie, we wtorkowe popołudnie – 19 grudnia, słychać było miłe dla ucha  mieszkańców nadolziańskiego  grodu pobrzmiewanie różnych odmian gwary cieszyńskiej.

,,LIGA MŁODEGO KREATORA” SEZON VII – OTWARTY

4 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs fryzjerski ,,Ligi Młodych Kreatorów”. Tematem przewodnim była MARZANNA.

Fryzjerski wielki świat w oczach naszych uczniów

Rozwój zawodowy uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodach fryzjerskich leży nam szczególnie na sercu.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY  „Historie biblijne w oczach młodzieży”

Zapraszamy wszystkich do udzialu w konkursie plastycznym „Historie biblijne w oczach młodzieży”.

Konkurs Deutschfreund

Dnia 15 listopada odbył się kolejny Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund.

Międzyszkolny Konkurs Gwary

Jak co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Międzyszkolnym Konkursie Gwary organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły.

Quiz Mechaników

Po raz piętnasty w naszej szkole odbył się „Quiz Mechaników” – Międzyszkolny Konkurs dla uczniów szkół zawodowych kształconych w zawodzie Mechanik Pojazdów Samochodowych.

Konkurs plastyczny „Tęcza”

„Cztery pory roku – barwy i cienie” – pod takim hasłem odbył się tegoroczny Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza”.

Konkurs na najlepszą frekwencję w miesiącu marcu

W lutym Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najlepszą frekwencję w miesiącu marcu.

Konkurs Sprahdoktor

Dnia 28 marca odbył się w naszej szkole coroczny konkurs Sprachdoktor.

Dyktando z języka niemieckiego

W środę 26 kwietnia o godz. 13. 00 nasi uczniowie po raz czwarty sprawdzili się w ortografii niemieckiej.

Energia Odnawialna w Teorii i Praktyce

5 kwietnia 2017roku w auli gimnazjum w Czeskim Cieszynie odbyła się XIV międzynarodowa konferencja uczniowska pt. „Energia Odnawialna w Teorii i Praktyce”

Wielki Finał VII edycji Ligi Młodych Kreatorów

Wielki Finał VII edycji Ligi Młodych Kreatorów 10.04.2017 w cieszyńskim teatrze im. Adama Mickiewicza odbył się VII finał Ligi Młodych Kreatorów pt.: „Współczesny Wojownik-Współczesna Wojowniczka”.

Międzynarodowa Olimpiada Rzemiosła w Trzyńcu

8 kwietnie kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych brali udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Rzemiosła w Trzyńcu.

Konkurs na klasę o najlepszej frekwencji

KLASA O NAJLEPSZEJ FREKWENCJI W MARCU 2017 ROKU – KLASA 2M 87,42%

Konkurs English Master IV

W dniu 28.03.2017 r. w Zespole Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera odbyła się czwarta edycja powiatowego konkursu języka angielskiego `ENGLISH MASTER`, który przygotowali nauczyciele języka angielskiego Jakub Kania i Anita Pokrywa.

Kangur 2017

W czwartek 16 marca 2017 trzydziestu pięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w kolejnej edycji konkursu matematycznego Kangur.

Konkurs Fizyczny EUREKA

Dnia 8 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział jak co roku w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „EUREKA”.

DZIEŃ MATEMATYKI W ZST

13 marca 2017 r.  w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Matematyki.

Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

Kolejny sukces uczniów Naszej Szkoły!

7 miejsce Antka Urbasia z klasy 4D w konkursie „Solidarni” Bielsko-Biała

Strajk generalny na Podbeskidziu zakończył się 6 lutego 1981 roku, po wprowadzeniu stanu wojennego przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności” Patrycjusz Kosmowski

RANKING SERIALI UCZNIÓW

RANKING SERIALI UCZNIÓW ZST IM. PŁK. GWIDONA LANGERA W CIESZYNIE.

Wyniki konkursu Deutschfreund

Informujemy, że są już wyniki konkursu Deutschfreund, przeprowadzonego w listopadzie, najlepszym okazał się ponownie Martin Greń, uzyskując 84%.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS TECHNICZNY

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Kamil Jadach z klasy 2M wygrał MIĘDZYSZKOLNY KONKURS TECHNICZNY

Szkolne eliminacje ,,Ligii Młodego Kreatora” już za nami.

5 grudnia 2016 r. uczniowie klas fryzjerskich naszej szkoły wzięli udział w wewnętrznych eliminacjach konkursu fryzjerskiego ,,Liga Młodego Kreatora”.

Konkurs Euklides

We wtorek 6 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje XVIII KONKURSU MATEMATYCZNEGO „EUKLIDES”, do których przystąpiło 12 uczniów klas drugich i trzecich technikum.

WYNIKI KONKURSU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dziękujemy za udział w konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. 

ŚWIĘTO GWARY

Po raz kolejny uczeń kl. II CD, Marcin Miech, uczestniczył w dwóch konkursach gwarowych organizowanych w naszym mieście – Międzyszkolnym Konkursie Gwarowym i w Konkursie Gwar „Po cieszyńsku, po obu stronach Olzy”, który tym razem odbył się 21 listopada w Domu Narodowym.

Olimpiada PCK

Dnia 18 listopada, po eliminacjach wstępnych , został wyłoniony reprezentant naszej szkoły na rejonowy etap olimpiady PCK.

Konkurs Deutschfreund

Dnia 16 listopada odbył się w szkole konkurs ogólnopolski Deutschfreund.

Konkurs Verstehen

Informujemy, że zostały przysłane wyniki ogólnopolskiego interaktywnego konkursu Verstehen.

ŻYJ BEZ UZALEŻNIEŃ

We wtorek 8 listopada uczennice klasy 2f wzięły udział w powiatowym konkursie, który promował życie bez uzależnień.

Konkurs Verstehen

Dnia 3 listopada nasi uczniowie wzięli udział w interaktywnym ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego „Verstehen”.

Międzynarodowe Igrzyska Rzemiosła w S.O.S Trzyniec

7.0.2015 po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie wzięli udział w Międzynarodowych Igrzyskach Rzemiosła w S.O.S Trzyniec.

Sukces Antoniego Urbasia w konkursie Uniwersytetu Warszawskiego – SocjoSzkoła.

10 czerwca 2016 roku ogłoszono wyniki konkursu organizowanego przez Uniwersytet Warszawski – Wydział Socjologii.

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ENGLISH MASTER III

W dniu 25.05.2016 r. w Zespole Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera odbyła się trzecia edycja powiatowego konkursu języka angielskiego `ENGLISH MASTER`

XIV QUIZ MECHANIKÓW

18 maja 2016 r. w Zespole Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera w Cieszynie odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych kształcących w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych pt. „Quiz mechaników”.

Konkurs Sprachdoktor

Są już znane wyniki konkursu Sprachdoktor.

Sukcesy uczniów „Mechana” w Konkursie Wiedzy Technicznej

23 marca odbył się 2. etap Konkursu Wiedzy Technicznej organizowanego przez Uniwersytet Śląski.

Konkurs Historyczny

W marcu, sześciu uczniów z naszej szkoły

Dyktando z języka niemieckiego

Dnia 20 kwietnia o godzinie 12.00 odbyło się w naszej szkole międzyszkolne dyktando z języka niemieckiego.

Konkurs „Dbam o zdrowie”

W piątek 15.04.2016 roku trzech uczniów z klasy 1M – Mariusz Otawa, Łukasz Łojek, Radosław Chromik wzięło udział w konkursie „Dbam o zdrowie” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Młodzi Konstruktywni z zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie.

Konkurs z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski

4 kwietnia 2016 roku w Auli Liceum im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie odbył się test historyczny pod patronatem starosty powiatu cieszyńskiego pod hasłem „Książę Polski Mieszko przyjął chrzest”.

Udział Antoniego Urbasia w konkursie „KOBIETY PRL” w LO im. Adama Asnyka w Bielsku Białej

11 marca 2016 roku w Liceum im. Asnyka w Bielsku-Białej odbył się rejonowy konkurs „Kobiety PRL”.

Zwycięstwo w naszych rękach

VI finał konkursu fryzjerskiego ,,Liga Młodego Kreatora” już za nami. Dnia 4 kwietnia b.r. w Jastrzębiu Zdroju odbyła się gala finału konkursu fryzjerskiego, w którym brało udział 8 szkół fryzjerskich.

Święto patrona Irlandii

Tradycją stało się już, że 17 marca udajemy się do Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie, żeby razem z młodzieżą z innych techników i gimnazjów naszego powiatu świętować dzień św. Patryka – patrona Irlandii.

Kangur 2016

17 marca 2016 odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

Konkurs Sprachdoktor

Dnia 16 marca odbył się w naszej szkole coroczny konkurs Sprachdoktor.

Dzień Krawata i Muszki

W tym roku 4 marca uczniowie ZST im. Langera, z właściwym sobie dystansem, obchodzili Dzień Krawata i Muszki.

Sukces Antoniego Urbasia w Wojewódzkim Konkursie Historycznym

W poniedziałek, 29 lutego w przeddzień „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych” z inicjatywy Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej odbyła się w Częstochowie Konferencja Historyczna

Wyniki konkursu Deutschfreund

Informujemy, że są już znane wyniki konkursu Deutschfreund.

Po cieszyńsku, po obu stronach Olzy

Nasi uczniowie z klas pierwszych Technikum – Marcin Miech i Mariusz Otawa po raz kolejny zostali wyróżnieni w konkursie gwarowym.

Gwiezdny Konkurs rozstrzygnięty!

W czasie dzisiejszej świątecznej akademii pani dyrektor rozstrzygnęła świąteczny konkurs na wykonaną własnoręcznie gwiazdę.

XXIV Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Dnia 27 listopada została w naszej szkole przeprowadzona XXIV Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund

W środę 18 listopada 2015 r 13 uczniów naszej szkoły z klas od 1 do 3

Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Gwary

Marcin Miech, żeby stanąć na podium Konkursu, nie tylko wygłosił ciekawe teksty

Rajd Górski

W sobotę 3 października br. uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych,

Sukces w VII Krajowym Konkursie Energetycznym

Krajowy Konkurs Energetyczny im. Profesora Jacka Malko, którego organizacją zajęła się dr Halina Rechul oraz Stowarzyszenie Fenix z Zabrza, ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi dotyczącej pozyskiwania i racjonalnego wykorzystania energii. W tym celu dla uczestników przygotowano cztery zagadnienia, z tematyki wykorzystania i poszanowania energii, także tej pochodzącej z eko- źródeł.

Laureat konkursu Zdrowie po cieszyńsku

W środę – 27 maja, od godziny 10:00 w Domu Narodowym w Cieszynie mieliśmy przyjemność oglądać wiele pomysłowych popisów scenicznych dzieci i młodzieży przygotowanych na konkurs „Zdrowie po cieszyńsku”, zorganizowanym przez Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Powitanie wiosny na Soszowie

Jak co roku w maju uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w górskim rajdzie PTTK „Powitanie wiosny”. 9 maja w sobotę wyruszyliśmy autobusem z Cieszyna do Wisły Jawornika i czarnym szlakiem, a potem czerwonym dotarliśmy na metę rajdu, która znajdowała się przy schronisku na Soszowie 886m n.p.m. Denis Więzik i Marcin Kopiec z klasy 2m wzięli udział […]

Talent plastyczny doceniony

5 maja otrzymaliśmy wyniki konkursu plastycznego „Ogród księdza Jana” organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Bielsku – Białej i Gimnazjum nr 1 w Czechowicach -Dziedzicach.

Sukces 2M w miejskiej grze terenowej

23 kwietnia 2015 r. rozstrzygnięto konkurs organizowany przez System Informacji Przestrzennej Powiatu Cieszyńskiego pod hasłem: „ Cieszyn znany i nieznany”. W tym dniu odbyło się oficjalne rozdanie nagród oraz prezentacja na temat systemu informacji przestrzennej. ZST im. Langera zajęła III miejsce w tej rywalizacji.

Konkurs Sprachdoktor

Informujemy, że otrzymaliśmy już drogą elektroniczną wyniki konkursu Sprachdoktor. Na poziomie PG2 najlepsze wyniki uzyskał ponownie Martin Greń uzyskując 5 miejsce w województwie i 85 w kraju. Dodatkowo Karolina Wantulok uzyskała w konkursie wyróżniające wyniki- 7 miejsce w województwie i 111 w kraju. Serdecznie gratulujemy!

Międzynarodowe Igrzyska Rzemiosła w S.O.S Trzyniec

16.04.2015 po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie wzięli udział w Międzynarodowych Igrzyskach Rzemiosła w S.O.S Trzyniec. W konkursie brało udział 18 szkół z Czech, Polski, Słowacji, Niemiec, Austrii, Węgier i Ukrainy. Konkurencje odbywały się w kategoriach : Elektryk, Mechanik – ślusarz, Mechanik – hutnik, Hydraulik. Uczniowie zmagali się z zadaniami, które obejmowały […]

Eliminacje okręgowe Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznej i Wynalazczości

16 kwietnia 2015r w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej odbyły się eliminacje okręgowe Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznej i Wynalazczości. Z naszej szkoły do tego etapu zakwalifikowało się 9 prac.

QUIZ MECHANIKÓW

24 marca 2015 r. w Zespole Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera w Cieszynie odbył się IX Międzyszkolny Konkurs dla uczniów Zasadniczych Szkół Zawodowych kształcących w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych pt. „Quiz mechaników”.

CZTERY MEDALE DLA NASZYCH FRYZJERÓW

1 marca 2015 r. w Skoczowie uczennice klas fryzjerskich ZSZ – 1f, 2f i 4A (technik usług fryzjerskich) wzięły udział w X Konkursie Fryzjerskim Juniorów o ,, Puchar Beskidów’’.

PO CIESZYŃSKU PO OBU STRONACH OLZY

W Domu Narodowym w Cieszynie odbył się XI Konkurs Gwar 2014. Naszą szkołę godnie reprezentował uczeń kl. IV DM – Andrzej Dragon, który wygłosił tekst napisany i opublikowany przez jego Dziadka, również Andrzeja Dragona, pochodzącego z Jaworzynki.

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ENGLISH MASTER”

2 grudnia 2014r. w naszej szkole odbyła się druga edycja powiatowego konkursu języka angielskiego „ENGLISH MASTER”, w którym, oprócz ZST, wzięło udział 19 uczniów klas drugich i trzecich z czterech szkół naszego regionu:

II Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski w Żywcu

14 listopada 2014 r grupa uczniów z klas fryzjerskich gościła w Zespole Szkół Budowlano – Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu na II Międzynarodowym Konkursie Fryzjerskim „Wieczorowy zawrót głowy”.

ZMAGANIA FRYZJERSKIE w Lidze Młodego Kreatora

31 października 2014 r. w naszej szkole odbył się konkurs fryzjerski ,,Ligi Młodych Kreatorów” pt.: „Moda ulic Tokio”. Działo się sporo – było głośno, kolorowo i wesoło! Intrygujące stylizacje fryzur, strojów i makijażu, wykonane przez młodych adeptów sztuki fryzjerskiej, utrzymane były w klimacie nawiązującym do strojów ludowych japońskich oraz do bardzo modnych w Tokio bohaterów […]

POWIATOWY KONKURS JĘZYKOWY

26 września w wielu krajach naszego kontynentu obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Od kilku lat w ramach tego święta w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie organizowany jest Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas pierwszych szkół technicznych naszego powiatu.