Energetab 2021

Energetab 2021

W dniu 16.09. nasi uczniowie z klas: 4C oraz 3Dp i 3Dg uczestniczyli w Targach Energetab w Bielsku – Białej.

W tym roku bielskie targi wyróżniała bogata oferta ekspozycji plenerowych, z których część skupiona była w specjalnych strefach, takich jak:

  • strefa odnawialnych źródeł energii (OZE), w której były prezentowane, m.in. zestawy paneli PV, ich konstrukcje wsporcze, w tym do montażu paneli dwustronnych (bifacial), magazyny energii, w tym w zestawie z inwerterem, itp.
  • strefa elektromobilności (SEL), w której obok różnorodnych stacji ładowania pojazdów prezentowały się samochody elektryczne;
  • strefa praktycznych pokazów technologii (SPP), w której dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy podłączania w technologii prac pod napięciem.

Ponadto w specjalnych namiotach można było zapoznać się z prezentowaną najnowszą technologią w zakresie elektrotechniki i elektroniki oraz mechatroniki.

Zdecydowanie, tegorocznym faworytem dla naszych uczniów okazały się samochody elektryczne, a wśród nich: flagowa hybryda Toyota RAV 4 Plug-in, Toyota Mirai – samochód z własną elektrownią wodorową oraz samochód elektryczny Mustang Mach-E o zasięgu 610km.

Tegoroczne targi miały także sporą ofertę materiałów reklamowych, którą nasi uczniowie bardzo rzetelnie studiowali.

Mamy nadzieję, ze spotkamy się na kolejnych targach za rok!

ZDJĘCIA