Obie pracownie fryzjerskie są przeznaczone do zdobywania umiejętności przez uczniów kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich. Są one zaaranżowane w stylu prawdziwego studia fryzjerskiego. W jednej znajduje się 13, a w drugiej 12 stanowisk wyposażonych w lustra, suszarki, rozpylacze, karkówki i główki, na których można ćwiczyć strzyżenie, modelowanie, stylizację fryzur i wszystkie podstawowe zabiegi fryzjerskie. W pracowniach znajdują się 2 myjnie fryzjerskie, wózki fryzjerskie, suszarki stojące, klimazon, nawilżacz, maszynki do strzyżenia, karbownice, falownice, lokówki, prostownice, szczotki, grzebienie, zestawy potrzebne do koloryzacji i inne sprzęty wykorzystywane przez fryzjerów.
Ponadto uczniowie mogą poszerzać swoją wiedzę dzięki oglądanym na sprzęcie RTV filmom szkoleniowym. Nauczyciele mogą w tej sali wykorzystywać także zestawy multimedialne, co ułatwia m. in. przeprowadzenie różnych szkoleń.
Uczniowie kształcą się tutaj pod okiem praktykujących, doświadczonych fryzjerów. Biorą także udział w szkoleniach i konkursach fryzjerskich, co dodatkowo podnosi ich kwalifikacje zawodowe.
Obecnie opiekunami pracowni są Ewa Szwarc i Bernadeta Sztuchlik.