ZMAGANIA NA SZACHOWNICY

W dniu 12 grudnia 2016r. odbył się coroczny Turniej szachowy. 9 uczniów naszej szkoły pod opieką Tadeusza Chodykina rywalizowało o tytuł najlepszego szachisty Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie. Zawodnicy rozgrywali partie systemem ,,każdy z każdym”. Po kilkugodzinnych zmaganiach na szachownicy wyłoniono zwycięzców . Najlepszym zawodnikiem okazał się Beniamin Szklorz z klasy 3 D. Drugie miejsce zajął Tomasz Cieślar z klasy 1AC, a miejsce trzecie przypadło Adamowi Maziec z klasy 1DM. Nasza szkolna drużyna w dniu 15grudnia 2016r. wzięła udział w XI Turnieju Szachowym    o Złotą Wieżę Piastowską  szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Cieszynie. W turnieju udział wzięło 8 drużyn 3 osobowych ze szkół cieszyńskich, w tym drużyna z Gimnazjum w Boguminie w Republice Czeskiej. Mimo, że drużyna z naszej szkoły wystąpiła tylko w 2 osobowym składzie, to w klasyfikacji drużynowej zajęła wysokie  4 miejsce. Pierwsze  miejsce wywalczyło Gimnazjum z Bogumina, drugie miejsce przypadło I LO w Cieszynie, a miejsce trzecie II LO wCieszynie. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej pierwsze dwa miejsca zdobyli reprezentanci z Czech,  miejsce trzecie zajął Beniamin Szklorz, a miejsce czwarte Tomasz Cieślar z Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie.