NIEZWYCIĘŻONY MATEUSZ NIEBORAS Z 1M

7.05.2016, Mateusz Nieboras z klasy 1M wygrał zawody Skandia Maraton Lang Team w Krakowie. Zawodnik grupy Kraidler FAN-SPORT MTB Racing Team pokonał dystans 24km w 0:55:00 i zajął PIERWSZE miejsce OPEN oraz w swojej KATEGORII. Dodatkowy zgarnął również premię SHIMANO.

Ponadto Mateusz zdobył pierwsze miejśce w Ostrawie, sam tak opisuje swoją walkę o pierwsze miejsce:
Zawody w Ostrawie były moim drugim startem w tym sezonie. Trasa obfitowała w wiele ciekawych elementów (strome podjazdy, szybkie techniczne zjazdy). Cały wyścig ułożył się po pierwszym stromym podjeździe na trasie narciarskiej – razem z czterema Czechami oddzieliliśmy się od peletonu i przez dużą część wyścigu zgodnie współpracowaliśmy. Na podjazdach skończyła się współpraca i zaczęły ataki. Narzucone przeze mnie tempo sukcesywnie eliminowało zawodników aż do momentu kiedy zostałem tylko ja i Viktor Klos. Zaatakowałem na odcinku przypominającym trasę XC na około kilometr przed metą. Atak się powiódł i na metę wjechałem spokojnie, ciesząc się z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa.

Wyścig oceniam bardzo pozytywnie, trasa super, dobrze oznaczona. Organizacyjnie też wszystko na najwyższym poziomie, jak to zwykle w Czechach. Warto wpisać tę pozycję na stałe do kalendarza startowego.

Mateusz Nieboras (Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team) – Porubajk, Ostrava 30.04.2016, trasa 38 km.

Cała szkoła, klasa 1M oraz wychowawczyni GRATULUJĄ I ŻYCZĄ SAMYCH SUKCESÓW.